Csatlakozz te is közösségünkhöz! Reméljük, hogy csatlakozásod után a Klub oldalainak segítségével sok hasznos információra bukkanhatsz, és a továbbiakban – saját anyagaid feltöltésével – Te is gyarapítod majd a tagság ismereteit.

Ez itt az én hazám vezetője

Világbajnok a férfi vízilabda-válogatott

• 2013.08.03. 21:16  Frissült: 2013.08.04. 14:21
  • 85 komment
  • A magyar férfi-vízilabdaválogatott tíz év után nyert újra világbajnokságot. Montenegrót vertük a döntőben.

Fotó: MTI
A képre kattintva galéria nyílik.

Nagyszerűen kezdte a finálét a Benedek-csapat. Látszott a felszabadultság a magyar együttesen, hiszen az alap célkitűzést elérték a fiúk azzal, hogy bejutottak a négy közé, majd a horvátok legyőzésével a döntőbe.

Montenegró ahhoz képest, hogy a finálé esélyese volt, közel másfél negyedig nem tudott gólt szerezni, bár lőttek szorgosan: Nagy Viktor azonban önkívületben védett, és a blokkok is a legjobb helyen voltak, így 3-0-ra is megléptünk.

A nagyszünet előtt azonban összeszedték magukat a montenegróiak és feljöttek egy találatra, de ezt a különbséget a folytatásban tudtuk tartani, így egy rendkívül izgalmas végjátékban 8-7-re megnyertük a döntőt és a világbajnoki aranyérmet.

A magyar férfi-vízilabdaválogatott története során harmadik vb-elsőségét gyűjtötte be 1973 és 2003 után. Remélhetőleg a következőre nem kell 2023-ig várni.

Eredmény - férfi-vízilabdavilágbajnokság, döntő:

Magyarország-Montenegró 8-7 (2-0, 1-2, 3-3, 2-2)
Gólszerzők: Szivós, Hárai 2-2, Varga Dénes, Varga Dániel, Vámos, Hosnyánszky, illetve Ivovic 3, Petrovic, Darko Brguljan, Crousillat, Klikovak

A világbajnokság végeredménye:

1. Magyarország (Nagy Viktor, Decker Attila, Hárai Balázs, Bedő Krisztián, Decker Ádám, Gór-Nagy Miklós, Varga Dénes, Varga Dániel, Hosnyánszky Norbert, Szivós Márton, Vámos Márton, Madaras Norbert, Bátori Bence. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor)
2. Montenegró
3. Horvátország

Az All Star csapat tagjai: Nagy Viktor (magyar) – Dusko Petljovic (szerb), Pietro Figlioli (olasz), Aleksander Ivovic (montenegrói), Mladan Janovic (montenegrói), Sandro Sukno (horvát), Varga Dénes (magyar)

A torna legjobb kapusa: Nagy Viktor
A torna gólkirálya: Sandro Sukno és Alexander Ivovic 20 góllal
A torna legjobb játékosa: Varga Dénes

VÉGE, VILÁGBAJNOK MAGYARORSZÁG!

4. NEGYED:

8. PERC: 18 mp volt hátra!!! NAGY VIKTOR MEGFOGTA AZ UTOLSÓ LÖVÉST.

8. PERC: Brguljan ellőtte fölé!

7. PERC: Hárai kiharcolta a faultot, most Benedek Tibor kért időt. SZIVÓS MARCI! Megkapta Madarastól középen, be is lőtte. 1:19 van a végéig. 8-7!

6. PERC: Varga Dánielt állították ki, a montenegrói kapitány időt kért azonnal. Sajnos kihasználták az előnyt, Ivovic, 7-7!

5. PERC: Nagy Viktor lehalászta Petrovic ejtését, szép mozdulat volt.

4. PERC: Egy montenegrói kapufa és egy balul sikerült ejtés a részükről. Újra előnybe kerülünk, Madaras lőtte el a jobb szélről, a kapus ölébe.

3. PERC: Nagyon okos magyar gól: Varga Dániel körülbelül félméteres passzt adott Hosnyánszky Norbertnek, mindenki arra számított, hogy Varga Dénes kapja a labdát. Hosi viszont kihasználta a figyelmetlenséget - 7-6!

2. PERC: Deckert gyötörték, ketten is, de nem járt érte fór. Még jó, hogy Paskovic ellen fújtak kontrát. A magyar támadásnál Ivovicot küldték ki, Benedek Tibor időt kért.

2. PERC: Ivovic lőtt messziről gólt, Nagy Viktornak most nem volt esélye - 6-6!

1. PERC: Varga Dani lőtte a blokkba az első magyar akció lejárta előtt nem sokkal.

1. PERC: Montenegró hozza el az utolsó ráúszást a világbajnokságon, Vámossal szemben. Viszont Nagy Viktor ott volt a helyén.

3. NEGYED:

Vége a negyednek.

8. PERC: Kettős emberelőnybe kerültünk a negyed végén, de kétszer is a kapus hárított.

8. PERC: Deckert küldték ki, végleg, pedig benyomtak neki egyet. Klikovak használta ki a fórt - 6-5!

7. PERC: Szivóst küldték ki, Jokic lövése Nagy Viktorban landolt. Jött aztán Varga Dániel, és óriási gólt ragasztott a kapuba - 6-4!

5. PERC: Darko Brguljan lőtte nagyon fölé a következő akció végén, majd Madaras ellen fújtak.

4. PERC: Petrovic-kapufa centerből, majd Varga Dániel lőtte el messziről. Scepanovic hárította.

3. PERC: Micsoda gólt!! Hosnyánszky lőtte, löbbölte középre, Szivós Márton állt a sűrűben, és lazán a kapuba tolta a labdát. 5-4!

2. PERC: Vargáék megint figuráztak, gyönyörű volt. Sajnos, Dénes a kapusba lőtte a labdát. Hárait állították ki, Crousillat vágta a kapu közepébe - 4-4!

2. PERC: Jankovicot küldték ki, Vámos Marci vállalta el nagy lóba után, és nagyon jól tette. Scepanovic csak beleérni tudott. 4-3!

1. PERC: Vámos Marci ment a labdáért Drasko Brguljannal, egykori csapattársak. Utóbbi vitte el. Deckert kiküldik, és mikor már azt hittük, kivédekeztük a támadást, Petrovic volt eredményes. 3-3!

Nagyszünet, a magyar válogatott kiválóan védekezik, de 3-0 után már "csak" 3-2-re vezet. A magyar csapatból 5, az ellenféltől 4 alkalommal állítottak ki.

2. NEGYED:

Vége a negyednek! Nagyszünet!

8. PERC: Hárait állították ki, Janovic lövését védte Nagy Viktor, kellett.

7. PERC: Varga Dénest visszaúszásnál azonnal kiállították, Ivovic lőtte ki a hosszút. 3-0-ról 3-2!

7. PERC: Hárai harcolt ki büntetőt: Hosnyánszky lövését védte a montenegrói kapus.

6. PERC: Kissé elhamarkodottan lőtte el a kiállítás után azonnal a labdát Madaras, Scepanovic a helyén volt.

5. PERC: Darko Brguljan a bal szélről, szinte a vízen úsztatva lőtt gólt, Nagy Viktor hóna alatt becsúszott. 3-1!

5. PERC: Varga Danit teljesen egyedül hagyták, lőtt, Scepanovic védte, a kipattanó után jött az ismétlés, azt is megfogta.

4. PERC: Elvették a labdát az ellenféltől, majd tőlünk is. Visszaadták, mondjuk úgy.

3. PERC: Mladan Janovicot állították ki. Előbb még rossz volt a lövési kísérletünk, aztán Hárai kiemelkedett a vízből Madaras passzánál, és a hálóba lőtt! 3-0!

2. PERC: Gór-Nagyot megint kiszórták, Varga Dani meg lelopta a labdát Darko Brguljan kezéről. Szép volt. Decker Ádám kapott volna remek labdát Varga Dánieltől aztán, de egy kicsit magas volt a labda.

1. PERC: Bátori Bence ment a labdáért, el is hozta Janovic elől. Háraivaél szemben szabálytalankodtak fórt érően: Bátori Bence lőtte el a végén, Scepanovic védett.

Megint az lehet a taktika a magyar válogatott esetében, ami korábban: a védekezés legyen tökéletes, a támadásokban meg úgyis lecsurran valami. A különbség csak az, hogy nem lecsurrant, hanem két bravúros góllal vezetünk!

1. NEGYED:

Vége az első negyednek.

8. PERC: Hosnyánszky megpróbálta messziről a támadóidő lejárta előtt, elsuhant a jobb sarok mellett.

7. PERC: Most a magyar blokk volt a helyén, pontosabban Bedő Krisztián.

6. PERC: Ismét Nagy Viktor védett, persze Ivovic nagyon messziről próbálkozott. Nem gondolhatta...

4. PERC: Ivovic lőtt messziről, ezt is kitornászta Nagy. Deckert küldték ki utána, kijátszották a montenegróiak, de Janovic lövésénél is védett Nagy! Tovább maradt aztán a montenegróiaknál a labda. Janovic lőtte el kissé elkeseredetten, de Varga Dani kezéről mellészállt a labda.

4. PERC: Vámos Marci blokkolt , remekül védekezett a magyar csapat. Nagy Viktor mutatott be aztán bravúrt, Brguljan próbálkozott megint.

3. PERC: Meg kellett próbálni, és Hárai meg is próbálta. Háttal a kapunak csavart gólt, gyönyörű mozdulat volt. 2-0! Időkérés montenegrói részről.

2. PERC: Varga Dániel pöccintett testvérének, aki egyedül maradt a kapu előtt, és behúzta a kapuba. 1-0!

2. PERC: Hárai elől elpiszkálták a labdát. Gór-Nagyot pedig kiállították a következő támadásnál: Janovic lőtte el, a magyar blokk hárított.

1. PERC: A magyar kezdő: Nagy Viktor - Gór-Nagy, Madaras, Szivós, Varga Dániel, Varga Dénes, Hárai Balázs. Varga Dénes ment a labdáért, de Paskovic vitte el. Brguljan lőtt azonnal, Nagy Viktor biztosan fogta.

Itt vannak a magyar lányok is, akik bronzzal ajándékoztak meg minket, a legtöbbjük kezében szatyor: bevásároltak a vb hivatalos ajándéktárgyaiból.

22:14 - Felhangoztak a himnuszok, most már jöjjön a meccs.

22:11 - Meglehetősen hangosak a montenegrói kollégák a sajtótribünön. Bunyót nem akarunk.

22:10 - Most mutatják be a csapatokat. Épp az előbb ült le helyére Kásás Tamás a nézőtéren.

22:06 - Sok magyar drukker érkezett Barcelonába, de montenegróiakból sincs kevés, sőt.

22:05 - A mieink találkozója előtt rendezték meg az 5. helyért folyó meccset: győztek a spanyolok, soraikban Szirányi Balázzsal, akivel még tegnap beszélgettünk.

22:04 - Ma egész nap az eddigieknél enyhébb idő volt Barcelonában. Persze ettől még meleg volt, és most az éjszakába érve sincs hideg. Kellemes meccsidő.

Előzmények:

Úgy tűnik, Barcelona kiváló helyszín a magyar vízilabdasport számára. A férfiválogatott 2003-ban itt nyert világbajnokságot, miután a döntőben hosszabbítás után megverte Olaszországot.

Harminc év után nyert akkor újra vb-aranyat a mi csapatunk, a hármas szám is menő tehát. Az érem már most is biztos, és ne feledjük, a lányok is szállítottak egyet: a bronzmeccsen megverték Oroszországot.

Ami a srácok illeti: egy újjáalakult, fiatalokkal teli csapat vágott neki a vb-nek, és csak a legvérmesebb drukkerek remélték a döntőbe kerülést, meg azok, akik feltétlenül hisznek ebben a csapatban. Benedek Tibor szövetségi kapitány például ilyen ember.

A magyar nemzeti csapat a 2003-as vb után 2005-ben és 2007-ben is ezüstérmes lett, majd 2009-ben 5. helyen végzett Rómában, 2011-ben pedig 4. helyen Sanghajban. Mindenképp előrelépés tehát már a második hely is.